Disse får Drømmestipendet 2008

img_250.jpg
img_250.jpg
08.06.2008 Egil Hofsli (tekst)
Del på:

Disse får Drømmestipendet 2008

TRONDHEIM: Drømmestipendet 2008 er fordelt; disse får 10.000 kroner hver i stipend fra Norsk kulturskoleråd og Norsk Tipping:

 

Akershus/Oslo *

 

Bærum: Mari Halvorsen, fiolin

Asker: Ragnhild Fangel Jamtveit, sang

Nittedal: Gruppa Touch of Dance, dans

Vestby: Elvira Meisingset, foto

Lørenskog: Madeleine Bjørlo, dans

Frogn: Joachim Hansen, slagverk

Oslo: Eira Sjaastad Huuse, sang og komposisjon

Fet: Mari Nyborg Hauback, valthorn

Ski: Ingrid Mæland, fiolin

Nannestad: Jan Kristian Kristoffersen, piano

Oppegård: Tone Langsrud, valthorn

 

*) Se også siste avsnitt

 

Aust-Agder

 

Lillesand: Maria Heggem, sang

Birkenes: Christian Windsland Hestø, piano, trompet, film, teater

Åmli: Tobias Flottorp, gitar (også sang, slagverk, synth)

Bygland: Kristian Larsen, gitar (også sang, piano)

Grimstad: Knut Andreas Tegnander, musikk, teater, film, tekstforfatter

 

Buskerud

 

Hol: Solfrid Nestegard Gjeldokk, sang (folkemusikk)

Drammen: Anja Nedremo, saxofon

Flesberg: Vetle Bergan, film

Røyken: Petter Hallaråker, gitar

Ål: Margit Myhr, sang, hardingfele, langeleik

 

Finnmark

 

Tana: Ánne Mággá Wigelius, sang, film og teater

Måsøy: Magnus Trøften Hagen, sirkus

Alta: Marthe Johanne Svaler, teater/drama

Nesseby: Gruppa Black Sheeps, musikk

Nordkapp: Gruppa Orphan’s Call, musikk

 

Hedmark

 

Elverum: Auden Senderud og Espen Savolinen, gitarer

Stange: Stange Ungdomskorps, musikk

Hamar: Marta Irene Naglic, piano

Nord-Odal: Christine Vibe, nysirkus

Trysil: Anne Marit Jota, fele

 

Hordaland

 

Radøy: Marit Drivenes, sang

Stord: Annie Valentina Presthus, fiolin

Bergen: Trond Gjelsten Dale, perkusjon

Ulvik: Ina Nilsen Hakestad, spesialeffekt sminkør innenfor film

 

Møre og Romsdal *

 

Ålesund: Eirik Sletteberg, obo

Vestnes: Karoline Tomren Utgård, piano

Fræna: Elevgruppe fra Fræna kulturskule, visuell kunst

Rindal: Sigrid Fivelstad, billedkunst

Kristiansund: Benedichte Ranheim, sang

Aure: Hans Christian Vaalen Hennøen, piano, bass og gitar

 

*) Se også siste avsnitt

 

Nordland

 

Leirfjord: William J.S.Olsen, tegning

Øksnes: Hanne Reinholdtsen, Silje Helene Nilsen, Ida Sand Gundersen, skapende skriving

Bodø: Gruppa Sinnsyk Ugle, musikk

Evenes: Kristian Einem Solaas, gitar

Meløy: Tara-Dianne Jonassen, sang

Rana: Tanja Kvitnes, fløyte

 

Nord-Trøndelag *

 

Inderøy: Jon Kristian Bye, piano, fiolin, sang

Fosnes: Tove Thorsen, sang

Leksvik: Eirik Hoff Walmsnes, slagverk

Steinkjer: Maria R. Selnes, fiolin og dans

 

*) Se også siste avsnitt

 

Oppland

 

Lillehammer: Marius Røe Nåvik, fiolin

Søndre Land: Solveig Wang, klarinett

Østre Toten: Remi Andre Ødegård, film

Gran: Ragnhild Eskeland Wesenberg, cello

Gjøvik: Ellisiv Tandberg, piano

 

Rogaland

 

Karmøy: Rose Elin Austad Nes, fløyte

Bjerkreim: Martin Bjerkreim, piano, bass

Sandnes: Ingvild Wathne Johnsen, gitar, sang

Gjesdal: Linn Ellise Hovland: sang

Stavanger: Gruppa Ad Lib, musikk

 

Sogn og Fjordane

 

Gloppen: Malin Aander, piano, sang, gitar

Hyllestad og Fjaler: Torkel Eikevik, gitar

Gaular: Camilla Elisabeth Yndestad, piano

 

Sør-Trøndelag *

 

Melhus: Solveig Sæther, piano

Trondheim: Viktor Stenhjem, fiolin

Selbu: Gruppa Toraderbælgenj, musikk

Snillfjord: Thea Skjøtskift, tegning og foto

Ørland: Gruppa Heart of Iron, musikk

Røros: Jon L. Rohde, gitar, sang, teater, revy

Skaun: Siv Marit Egseth, sang, piano, gitar

Rennebu: Astrid Smeplass, sang, piano, fløyte

 

*) Se også siste avsnitt

 

Telemark

 

Kviteseid: Ingrid Margrethe Lid, teater og tegning

Bø: Andres Hefre, saxofon

Bamble: Malin Thilesen, foto

Vinje: Aasne Vinjerui, sang og gitar

Skien: Maria Ferguson Rønningen, dans

 

Troms

 

Harstad: Gruppa Ilhabia, musikk

Bardu: Nils Marius Sakserud, gitar

Tromsø: Amund Hammer, slagverk

Lenvik: Christine Henriksen, fiolin

Kåfjord: Ole-Marius Seppola Eriksen, gitar

 

Vest-Agder

 

Flekkefjord: Kine Marielle Tellenes, teater

Lindesnes: Terje Rypestøl, saxofon

Mandal: Joar Eriksen Veel, fløyte

 

Vestfold

 

Tønsberg: Uro Alexander Verje, harpe og piano

Holmestrand: Elin Koot, cello

Andebu: Jørgen Dahlie Moe, sang og gitar

Nøtterøy/Tjøme: Skjalg Kalvik, foto

Horten: Ulrikke Henninen, cello

 

Østfold

 

Skiptvet: Henrik Nandrup Pettersen, piano

Sarpsborg: Kristin Hammerseth, fløyte

Fredrikstad: Eirik Wormdahl, piano

Rygge: Hanna Paulsberg, jazzsaxofon

Moss: Dag Markhus, slagverk

 

Seks ekstra stipend

 

Ungdommens kulturmønstring har fått velge ut seks stipendmottakere blant sine deltakere i 2008.

 

Disse er:

 

Møre og Romsdal: Volda: Outcatz, film

Akershus/Oslo: Oslo: Quick, dans (hip hop)

Nord-Trøndelag: Levanger: Julie Olsen, piano og sang

Nord-Trøndelag: Verdal: Aksel Waade, film

Nord-Trøndelag: Verran: Christoffer og Joakim Voldseth, film

Sør-Trøndelag: Trondheim: Thomas Husmo Litleskare og Haakon Rabben, henholdsvis trompet og piano (jazz)

Les flere nyheter!

Siste fra Kulturtrøkk: