Drømmestipendet 2013 går til ...

img_578.JPG
STIPENDMOTTAKERE: Bluesbandet Sticky Forks fra Melhus får Drømmestipendet 2013.
05.06.2013 Egil Hofsli (tekst og foto)
Del på:

Drømmestipendet 2013 går til ...

TRONDHEIM: Da er det offentliggjort hvem som får Drømmestipendet 2013. Her kommer lista med de 100 utvalgte drømmestipendmottakerne. Disse får 10.000 kroner hver.

 

drommestipendet.no finner du mer informasjon om de ulike mottakerne.

 

Drømmestipendet 2013

 

  • Utdeles av Norsk kulturskoleråd og Norsk Tipping

  • Det deles ut 100 stipend à 10 000 kroner

  • Stipendene utdeles til soloutøvere eller grupper

  • Hver kommune kan levere inntil seks nominasjoner, én i hver av kategoriene dans, musikk, skapende skriving, teater, visuell kunst og annet

  • Aldersgrense: Født i 1993 eller senere

  • De nominerte kan ikke ha etablert seg som kunstnere

  • Rolf Løvland er juryleder for Drømmestipendet 2013 

  • Drømmestipendet har egen hjemmeside: drommestipendet.no

 

Drømmestipendet 2013 går til …

 

Akershus

 

Asker: Marie Nøkleby Hanssen, musikk

Bærum: Jan Inge Dyrhaug, musikk

Fet: Marte Marie Borud Nybakken, dans

Lørenskog: Christoffer Haugstulen, musikk

Lørenskog: Victor Vega Bjerkeli, visuell kunst

Nittedal: Iver Christopher Cardas, musikk

Skedsmo: Stine Larsen Nedgård, dans

Ski: Maria Mørk, dans

Ås: Ludvig Gudim, musikk

 

Aust-Agder

 

Arendal: Åse-Maria Bygland Larsen, musikk

 

Buskerud

 

Drammen: Anna Vegrim Ryvænge, musikk

Gol: Ole Kristian Rese, musikk

Hurum: Anna Maria Volent, musikk

Kongsberg: Inger-Maren Fjeldheim, musikk

Ringerike: Vilde Bang Foss, visuell kunst

 

Finnmark

 

Berlevåg: Rosann A. Hammer, dans

Deatnu / Tana: Andreas Gundersen, musikk

Kárásjohka / Karasjok: Aili Kathrine Wergeland Teigmo, musikk

Sør-Varanger: Aurora Sæterhaug Bye, musikk

 

Hedmark

 

Elverum: Erlend Arnesen, musikk

Engerdal: Sigrid Stubsveen, musikk

Folldal: Helge Brøndbo Plassen, musikk

Grue: Malin Svendsen Hofoss, skapende skriving

Hamar: Fabrice Bligoud Vestad, musikk

Kongsvinger: Christer Holmen Bakken, teater

Rendalen: Marit Illevold, skapende skriving

Stor-Elvdal: Harald Jordal Johannessen, musikk

 

Hordaland

 

Askøy: Lars Otto Torsvik, musikk

Bergen: Rasmus Hella Mikkelsen, musikk

Bergen: Bente Gesine Hagensdatter Stockhausen, dans

Bergen: Nanna Lilletvedt Sæten, teater

Kvam: Ingrid Standal Sørheim, musikk

 

Møre og Romsdal

 

Fræna: Ivan Penjin, musikk

Molde: Ingrid Skjerveggen Stenersen, visuell kunst

Molde: Kristin Eline Marthinsen, skapende skriving

Smøla: Eistein A. Skaget Brevik, visuell kunst

Sula: Anna Emilie Sæbjørnsen, visuell kunst

Vestnes: Maiken Larsen Solholmvik, visuell kunst

Ørsta: Anna Elise Vadset, musikk

 

Nordland

 

Bodø: Joakim Rainer Petersen, musikk

Gildeskål: Kristoffer Myrvoll, matkunst

Narvik: Emilie Storø, musikk

Rana: Sjasmin Reitehaug, musikk

Sømna: Kristine Solli Oppegaard, musikk

 

Nord-Trøndelag

 

Fosnes: Åsmund Gevik, musikk

Overhalla: Sivert Moe, musikk

Stjørdal: Erlend Ola Volden Lauvås, musikk

Verdal: Torfinn Hofstad, musikk

Vikna: Kine Tjønnsø, teater

 

Oppland

 

Dovre: Sondre Olsen-Bye, dans

Lillehammer: Edvard Erdal, musikk

Nord-Aurdal: Susanne Olsen, dans

Nord-Aurdal: Terje Aspevik Martinsen, musikk

Nord-Fron: Regine Stokkevåg Eide, teater

Sel: Ingvild Grotløkken, visuell kunst

Vang: Thomas Immanuel Vatn Weisser, musikk

Vestre Slidre: Lucia Lieselotte Banfield, musikk

 

Oslo

 

Oslo: Filip Van Hansen, dans

Oslo: Aida Frantzen, musikk

 

Rogaland

 

Karmøy: Synnøve Fatland, visuell kunst

Sandnes: Julie Frøystein, musikk

Stavanger: Kristina O. Vårlid, musikk

Time: May-Helen Torland, dans

Time: Ester Alemayehu Hatle, visuell kunst

 

Sogn og Fjordane

 

Aurland: Vilde Torheim Skjerdal, musikk

Eid: Oddhild Louise Nyberg, musikk

Gloppen: Maria og Ingrid Ose, musikk

 

Sør-Trøndelag

 

Klæbu: Erlend Moe, musikk

Melhus: Sticky Forks, musikk

Midtre Gauldal: Hege Bones, teater

Oppdal: Sindre Sten Vik, dans

Orkdal: Sturla Larsen, musikk

Røros: Asgeir Tharaldsen Grind, visuell kunst

Trondheim: Maia Elisabeth Sirnes, visuell kunst

Trondheim: Karen Mathilde Heier Hovd, musikk

 

Telemark

 

Seljord: Anders Johnsen, musikk/produksjon/lydteknikk

Skien: Kaja Marie Andersen, musikk

Vinje: Levi Holt Bratland, visuell kunst

 

Troms

 

Balsfjord: Alexander Aarøen Pedersen, musikk

Harstad: Edvard Sundquist, musikk

Harstad: Karianne Haagensen, design

Lenvik: Dansegruppen Kariel, dans

Målselv: Magna Foshaug, teater

Salangen: Hanne Martine Dahlberg, musikk

Tromsø: Elias Skogdal, musikk

 

Vest-Agder

 

Flekkefjord: Thale Log Skage, musikkteater

Kristiansand: Emilie We Ellingsen, musikk

Kvinesdal: Else van den Hooven, visuell kunst

Mandal: Asle Ydestad Tellefsen, skapende skriving

Mandal: Vilde Svendsen, musikk/musikkteater

 

Vestfold

 

Andebu: Alexander Vestnes, dans/film/teater

Holmestrand: Andrea Rustad Nymoen, musikk

Horten: Åsne Bjørk Lirhus Svatun, dans

Larvik: Lisa Glemming, musikk/skapende skriving

Sande: Annie Eline Lundgreen, musikk

Sande: Jonas Alexander Pettersen og Helene Spilling, dans

Svelvik: Sindre Sand Engebretsen, dans

Tønsberg: Oskar Sandven Lundevold, teater

 

Østfold

 

Eidsberg: Trond Markus Tutturen, musikk

Sarpsborg: Ingeborg Lorentzen Walther, musikk

 

Les flere nyheter!

Siste fra Kulturtrøkk: