Arendalsuka 2026
Kulturskolerådet reiser også i år til Arendalsuka, hvor vi deltar på ulike scener og arrangementer. Arendalsuka arrangeres i år fra 10.-14. august og vi er til stede hele uka.
Vi kommer til å rapportere fra Arendalsuka med flere nettartikler, poster på LinkedIn og i tillegg kan du følge med på stories på vår Facebook-side og Instagram.
Kulturskolerådets hovedarrangement
Trenger vi statlig styring av kulturfeltet?
Dato: Tirsdag 11. august
Klokkeslett: 18:30 – 19:30
Scene/sted: Samfunnsteltet
Live videostreaming: https://embed.plaii.no/dfe86e3cd6/
Opptak av arrangementet: https://tv.plaii.no/arendalsuka/live/samfunnsteltet
Her har vi invitert ulike aktører til en debatt i spennet mellom NOU 2026:1 "En bærekraftig kommuneesektor" og NOU 2025:7 Musikklandet, som konkluderer helt ulikt i sine anbefalinger rundt statlig styring av kulturfeltet.
Arrangement med Kulturskolerådet og Kulturtanken
Innenfor - utenfor: Barn og unges kulturbruk
Dato: Tirsdag 11. august
Klokkeslett: 11:00 – 11:45
Scene/sted: Kulturkammeret
Slik inkluderer vi barn og unge
Dato: Tirsdag 11. august
Klokkeslett: 12:15 – 13:00
Scene/sted: Kulturkammeret
Åpent hus: Møt andre som bygger tilbud for barn og unge
Dato: Tirsdag 11. august
Klokkeslett: 18:00 – 20:00
Scene/sted: Kulturkammeret
Arrangent med Kulturskolerådet, Norsk musikkråd, LO og Spekter
I denne samtalen løfter vi fram kulturens betydning på tvers av sektorer og spør hvordan politikk og virkemidler bedre kan speile dette. Med utgangspunkt i NOU Musikklandet og erfaringer fra arbeidsliv, frivillig sektor og opplæring, diskuterer vi hvordan kultur kan integreres tydeligere i samfunnsutviklingen – lokalt og nasjonalt.
Kultur virker - i arbeid, helse og stedsutvikling
Dato: Torsdag 13. august
Klokkeslett: 14:00 – 14:45
Scene/sted: Bankgården
Videostreaming:
