Drømmestipendet 2012 går til...

img_435.jpg
DRØMMESTIPENDET 2012: Norsk kulturskoleråd og Norsk Tipping utdeler Drømmestipendet for niende gang i år.
05.06.2012 Egil Hofsli (tekst)
Del på:

Drømmestipendet 2012 går til...

TRONDHEIM: Da er det offentliggjort hvem som får Drømmestipendet 2012. Her kommer lista med de 100 utvalgte drømmestipendmottakerne. Disse får 10.000 kroner hver.

 

drommestipendet.no finner du mer informasjon om de ulike mottakerne.

 

Drømmestipendet 2012

• Utdeles av Norsk kulturskoleråd og Norsk Tipping

• Det deles ut 100 stipend à 10 000 kroner

• Stipendene utdeles til soloutøvere eller grupper

• Hver kommune kan levere inntil seks nominasjoner, én i hver av kategoriene dans, musikk, skapende skriving, teater, visuell kunst og annet

• Aldersgrense: Født i 1992 eller senere

• De nominerte kan ikke ha etablert seg som kunstnere

• Tine Thing Helseth er juryleder for Drømmestipendet 2012

• 6. juni 2012 offentliggjøres det hvem som får Drømmestipendet 2012

• Drømmestipendet har egen hjemmeside: drommestipendet.no

 

Drømmestipendet 2012 går til…

 

Akershus

Asker: Helena Elisabeth Klokkersund Byrt, dans

Bærum: Mikael Aksnes-Pehrson, teater

Bærum: Magnus Kloster Borka-Jensen, visuell kunst

Enebakk: Torgeir Gran Fjereide, visuell kunst

Rælingen: Espen Aas, musikk

Ski: Jenny Kristine Frøysa, musikk

Ullensaker: Markus Tangre, visuell kunst

Vestby: Henrik Wiik, musikk

Ås: Karianne Hetland, skapende skriving

 

Aust-Agder

Froland: Nina Byttingsmyr, musikk

Grimstad: Guro Elde Paulsen, dans

Iveland: Marlen Hansen, musikk

Tvedestrand: Benjamin Guddal, musikk

 

Buskerud

Drammen: Julie H. Davidsen, musikk

Drammen: Simen Falck Evensen, visuell kunst

Hurum: Hanna Loddengaard Folkestad, visuell kunst

Kongsberg: Martine Bæver Larsen, musikk

Ringerike: Geir Strande Syrrist, musikk

 

Finnmark

Alta: Gjermund Johansen, musikk

Berlevåg: Leif Bjarne Hammer, visuell kunst

Vadsø: Jonas og Damene, musikk

 

Hedmark

Alvdal: Halvor Riset Granrud, annet

Hamar: Simonette Norum, visuell kunst

Kongsvinger: Emilie Sand, dans

Ringsaker: Kjellaug Kornstad, musikk

Tolga: Anna Pernille Erlien Ruud, musikk

Trysil: Stine Bogsveen, musikk

 

Hordaland

Bergen: Tomine Mikkeline Eide, musikk

Bergen: Sindre Natvik, visuell kunst

Bømlo: Arne Kvarven, musikk

Bømlo: Michal Wierzbinski, visuell kunst

Fusa: Ingeborg Vangsnes, visuell kunst

Os: Mariann Herheim, musikk

 

Møre og Romsdal

Hareid: Olav Egge Brandal, musikk

Kristiansund: Gina Ranheim Bjerkan, teater

Molde: Else Gjerding, skapende skriving

Rindal: Lone Lorgen, musikk

Ålesund: Anna Skorpen, dans

Ålesund: Amalie Sofie Jensen, teater

 

Nordland

Fauske: Sebastian Tomas Siggerud, visuell kunst

Narvik: Ingrid Elisabeth Jerstad, dans

Rana: Agnes Myrbakk, musikk

Vefsn: Astri Eline Langmo Tømmervik, dans

 

Nord-Trøndelag

Frosta: Daniel Arntzen med Filmcrew, visuell kunst

Levanger: Chapter 9, musikk

Levanger: Kasper Quintanilla, visuell kunst

Snåsa : The Clam, musikk

Steinkjer: Julia Sandra Erika Revdal, teater

Verdal: Hulda Vestvik, dans

 

Oppland

Gjøvik: Stian Sopp, musikk

Gran: Grazia Gonzales, skapende skriving

Lom: Vemund Olav Aukrust, musikk

Nord-Fron: Synne Wahlquist Skurdal, musikk

Sør-Aurdal: Ola Øverby, musikk

Sør-Fron: Hans Kjorstad, musikk

Vågå: Martin Steinum Brun, musikk

Øystre Slidre: Anita Langødegard, dans

 

Oslo

Oslo: Vivian Louise Tsui, musikk

 

Rogaland

Gjesdal: Erlend Auestad Danielsen, dans

Hå: Solveig Bergersen, annet

Stavanger: Frida Tharaldsen Skaftun, musikk

Strand: Ruben Haukelid, musikk

Time: Silje Ree, skapende skriving

Time: Irene Nessa Bjørnevik, teater

 

Sogn og Fjordane

Askvoll: Anne Marie Russøy, musikk

Førde: Synne Askevold, musikk

Gloppen: Torgrim Halse, musikk

Luster: Norill Terese Norheim, musikk

Årdal: Camilla Stefanski, dans

 

Sør-Trøndelag

Hitra: Espen Brigham Solberg, musikk

Midtre Gauldal: Martin Aasen, annet

Oppdal: Christine Berge Rogstad, musikk

Rissa: Kristian Løvland Haug, musikk

Skaun: Marianne Lauritsen, skapende skriving

Trondheim: Truls Viel Dybvik, annet

Trondheim: Joakim Røbergshagen, musikk

 

Telemark

Kragerø: Martin Grønstad, musikk

Porsgrunn: Harot Andreas Yacoubian, musikk

Sauherad: Ingvild Skjeldal Waage, musikk

Seljord: Svanhild Amdal Telnes, skapende skriving

 

Troms

Harstad: Tobias Øymo Solbakk, musikk

Målselv: Sondre Sætaberget, musikk

Storfjord: Viktor Bomstad, musikk

Tromsø: Ida Johanne Hessen, dans

Tromsø: Anna Vidje Thygesen, teater

 

Vest-Agder

Audnedal: Enny Stulien Lauen, musikk

Kristiansand: Christine Leer-Salvesen, teater

Lindesnes: Tina Foss, musikk

Lyngdal: Death Anxiety, musikk

Mandal: Inga Marie Soteland, musikk

 

Vestfold

Hof: Kristine Bonstad, musikk

Horten: Karoline Marie Berg, musikk

Larvik: Ulrik Ravn Jensen, musikk

Nøtterøy: Hedvig Rosenvinge, musikk

Sandefjord: Positiv fritid, annet

 

Østfold

Askim: Victor Aleksander Jankowski, musikk

Eidsberg: Østre Linje Ungdomsteater, teater

Hvaler: Karoline Trondsen, musikk

Rakkestad: Carl-Jørgen Stensrud Bakke, musikk

Spydeberg: Karianne Blekken Vangen, annet

Les flere nyheter!

Siste fra Kulturtrøkk: